Новости

Інші діти

Друг дитинства з 1990-го дивиться фінальні частини Кубка світу з футболу. Головний його інтерес протистояння Європи та Південної Америки. До початку минулого десяти­ліття воно було рівне.

Оуен не останній

 Ти так пручаєшся, наче я тебе в Бердичів посилаю, каже керівник на попередній роботі. 18 серпня 2004-го наша футбольна збірна проводила останній контрольний матч перед стартом у кваліфікації до Кубка світу-2006.

Мати хотіла зробити аборт

 Мені було за 30, народила трьох дітей. Жили бідно, чоловік заробляв мало. У нас були проблеми, але лікарі навідріз відмовлялися робити аборт, розповідає Марія Долорес Авейру, мати Кріштіану Роналду.

Париж знову закрив епоху "Барселони"

Перший експериментальний розіграш Ліги чемпіонів виграла іспанська "Барселона". То була велика команда нідерландського тренера Йогана Кройфа. Вона вперше у своїй історії здобула головний європейський трофей і за п'ять років чотири рази вигравала національний чемпіонат.

Зіпсоване Євро

Уболівав за Італію раз у житті, на Кубку світу 1994 року у США. Кістяк тієї команди становили гравці улюбленого "Мілана", який виграв національний чемпіонат і Лігу чемпіонів. Обороною керував капітан Франко Барезі, півзахистом Деметріо Альбертіні.

Чемпіон пресконференцій

У листопаді 2009-го у конференц-зал київського стадіону імені Лобановського, попри епідемію свинячого грипу, набилося більше людей, ніж приходили на матчі чемпіонату України. Міланський "Інтер" на матч Ліги чемпіонів проти київського "Динамо" привіз Жозе Моуріньйо тоді найхаризматичнішого й найкращого тренера світу.

Ребров – не Луческу

Рік тому власники "Динамо" брати Суркіси затролили колегу з "Шахтаря" Ріната Ахметова. Запросили у столичну команду Мірча Луческу історичного тренера донецького клубу. Навіть без спортивних успіхів це додало прикрощів найбагатшій людині України.

Коронавірус допоможе

Цей гол я присвячую пам'яті Валерія Лобановського, каже Андрій Шевченко 13 травня 2003-го. За рік до того пішов із життя великий український тренер. Один із його найкращих учнів четвертий сезон грає за італійський "Мілан".

Українські гранди опиняться поза грою

Власник "Динамо" Ігор Суркіс досі пишається виходом до 1/2 фіналу Ліги чемпіо­нів-1999, а його колега з "Шахтаря" Рінат Ахметов мріє виграти турнір. Очевидно, найближчим часом такої можливості в нього не буде.

Самотній Ібрагімович

 Поважаю "Аталанту". Але це неправильно, що вони грають у Лізі чемпіонів, а ми ні, каже нападник "Мілана" Златан Ібрагімович. 23 січня його команда приймала колектив Ґасперіні.

Нехай судять роботи

Років 15 тому записував інтерв'ю з президентом українського футбольного клубу. Працювали годину. Десь третину часу співрозмовник пісочив арбітрів за помилки. Я не втримався й запитав: "Може, нехай судять роботи?" Розсміялися.

Вуса заради чемпіонства

Я не вболіваю за київське "Динамо" понад 20 років. Але ця команда завжди поряд зі мною. Бо переважна більшість друзів і приятелів залишаються з нею. Останнім часом "Динамо" їх не радує.

Поганий приклад тренера

 Хай учить українську, колега реагує на мої плани про інтерв'ю з тенісистом Новаком Джоковичем. Кажу, що "пробиватиму" його через наших тенісних менеджерів. А мовного бар'єру бути не може, бо серб розуміє російську мову.

Злата

На початку 2012 року мені довелося переїхати зі столиці в рідне містечко. Занедужала мати. Їй треба було видалити жовчний міхур. Мала вже 70, тому підготовка до операції зайняла кілька місяців.

Незамінний

Андрій Шевченко любить ризикувати. У першому офіційному матчі на посаді головного тренера збірної України він випустив Віктора Коваленка на позиції "фальшивого" форварда. Експеримент користі не приніс 1:1 з Ісландією вдома, а футболіст матч провалив.

Аристократка

Вона справді красива. Тому хотілося, аби її серце належало мені. Або принаймні "Мілану", за який уболіваю. Але знаю: це нереально. Вона віддана своєму "Челсі". Тому називаю її Аристократкою така неофіційна назва її клубу.

Луческу гратиме у футбол Лобановського

На початку минулого року французький журнал "Франс футбол" склав рейтинг найкращих тренерів в історії футболу. Колишній тренер "Динамо" Валерій Лобановський на шостому місці, а нинішній, Мірча Луческу, на 41-му.

Остання надія Італії

"9 липня 2006 року після обіду я поспав, пограв у PlayStation. Увечері виграв фінальний матч Кубка світу", написав Андреа Пірло в автобіографії "Мислю, отже граю". Того дня Італія в серії пенальті обіграла Францію і вчетверте стала найсильнішою командою планети.

Допоміг "Ювентусу" приборкати "Мілан"

У першій половині 1990-х "Мілан" домінував у італійському та європейському футболі. Команда чотири рази перемогла в національному чемпіонаті та тричі поспіль грала у фіналі Ліги чемпіонів. Та навесні ­1996-го клуб Сільвіо Берлусконі програв у Кубку УЄФА французькому "Бордо".

Треба дати шанс Костюку чи Морозу

"Динамо" може посісти друге місце і змагатися за право грати у груповому турнірі Ліги чемпіонів. Ігор Суркіс може тішити себе думкою, що перший сезон у 57-річного Олексія Михайличенка пішов на адаптацію і йому треба дати час.